„Droga rzadziej wędrowana”

Tym razem chciałabym Was zaciekawić książką Pecka M. Stotta, której to inspiracji nie może zabraknąć na blogu o drogach.

„Droga rzadziej wędrowana” w moim odczuciu jest doskonałym przewodnikiem po życiu. Na pozór traktuje jedynie o abstrakcyjnych tematach: Dyscyplina, Miłość, Rozwój i Religia oraz Łaska (nazwy kolejnych rozdziałów), jednak zagłębienie się w te kwestie sprawia, że zaczynamy widzieć szerokie zastosowanie powyższych zagadnień w większości aspektów codziennego życia.

Autor przedstawił skomplikowane zagadnienia takim językiem, że nawet zagmatwane interpretacje rzeczywistości, jakich dopuszcza się umysł człowieka, będą dla Czytelnika zrozumiałe. Również osoby nie interesujące się szczególnie psychologią, duchowością, czy rozwojem osobistym po tej lekturze mogą zyskać poczucie zdobycia nowej wiedzy bez znużenia „psychologizowaniem” czy drętwym naukowym podejściem.

Sama książkę przeczytałam wiele lat temu, a teraz wracam do niej ponownie. Polecam zacząć od wprowadzenia (mimo pokusy, by je ominąć), gdyż w nim znajdują się założenia, niezbędne do zrozumienia, na czym bazuje autor. Można je przeczytać na czytam.pl  wraz w kilkoma fragmentami zaczerpniętymi z pierwszego rozdziału.

Czekam na Wasze komentarze odnośnie lektury!

Pozdrawiam,
Magda

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inspiracje i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s